Lato 2015 w Ostrołęckim Węźle Kolejowym
Dodane przez Pawel_M dnia Lipiec 28 2015 10:13:56

Witam. Niedawno rozpocząłem serię "Lato 2015 w Ostrołęckim Węźle Kolejowym". Z tej okazji zapraszam wszystkich do galerii fotograficznej, gdzie ukazało się kilkanaście nowych zdjęć z linii Tłuszcz - Ostrołęka. Wykonywałem je na odcinku Wyszków - Ostrołęka, w szczególności w pobliżu Gierwat, Goworowa, Pasiek oraz przystanku Prabuty Góry. Odwiedziłem także linię Ostrołęka - Małkinia, lecz niestety nie udało się upolować tam żadnego składu. O ile czas pozwoli mam nadzieję nadrobić tę zaległość. Uprzedzając pytania - składy na tej trasie nieustannie jeżdżą "całodobowo", ale częstotliwość i godziny, w których się pojawiają są bardzo różne.
Pośród nowych zdjęć nie mogło zabraknąć dokumentacji tegorocznych przejazdów specjalnych do Śniadowa, podczas trwania 6 edycji Festynu Osiedla Stacja. Podobnie jak rok temu pociągi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i pomimo tego, że przez większą część dnia padał ulewny deszcz, szynobus jeździł pełny. Niestety jeśli potwierdzą się doniesienia na temat odstawienia wszystkich pojazdów serii VT628 jeszcze do końca 2015 r., to mieliśmy po raz ostatni okazję podróżować tym taborem podczas festynu.
W tym roku nie opracowałem fotorelacji z festynu, ponieważ wybrałem się tylko na szybką rundkę do Śniadowa, oprócz tego ogólny kształt imprezy nie różnił się zbytnio od tego co widzieliśmy w 2014.

Uwaga podróżni! W okresie 3-18 sierpnia będą planowe zamknięcia szlaku Pasieki - Ostrołęka, oraz Przetycz - Ostrołęka. W tych dniach na wyżej wymienionych odcinkach za odwołane pociągi KM będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Przed podróżą należy upewnić się co do aktualnego rozkładu jazdy na stronie przewoźnika: http://www.mazowieckie.com.pl/pl/rozk-ad-jazdy-poci-g-w-km-wa-ny-w-dniach-27-vi-31-viii-2015-r. Przejazd autobusami komunikacji zastępczej odbywa się na podstawie ważnych biletów kolejowych.

Z posiadanych przez Serwis Linia 29 informacji wynika, że celem zamknięć będzie naprawa bieżąca toru na odcinkach Przetycz - Pasieki, Pasieki - Gierwaty i podniesienie prędkości drogowej do 80 km/h dla pociągów osobowych na tym ostatnim.

Mam nadzieję, że nowy baner dobrze wpłynie na odświeżenie wizerunku "Linii 29" oraz będzie ściślej z nią związany - opracowany został na podstawie zdjęcia pociągu towarowego mijającego przystanek Prabuty - Góry.

Tymczasem zapraszam do przeglądania nowości oraz zapraszam wkrótce, na najbliższą aktualizację w której przybliżony będzie temat powstawania... Skansenu Kolei Wąskotorowej w Dalekim :-)

Pozdrawiam!