Telewizja o reaktywacji linii Ostrołęka - Szczytno
Dodane przez Pawel_M dnia Luty 29 2016 19:03:47

Witam! Około rok temu na stronach "Linii 29" podawałem informację na temat modernizacji linii Ostrołęka - Szczytno. Była to dobra wiadomość dająca nadzieję na ożywienie węzła ostrołęckiego, oraz reaktywację połączeń z Ostrołęki na Mazury. Dziś już wiemy, że nie były to puste słowa. Modernizacja linii 35, co nas bardzo cieszy od pewnego czasu postępuje od stacji Wielbark w stronę Chorzel. Tam natomiast powstaje rozległa Podstrefa Przasnyskiej Strefy Gospodarczej. Wiadomo, że obszar ten będzie połączony ze stacją Chorzele bardzo rozbudowaną bocznicą kolejową. Z posiadanych przez "Linię 29" informacji wynika, że wjazd do strefy ma się odbywać od strony Wielbarka. Miejsce to będzie generowało na pewno bardzo duży ruch towarowy.
Ponieważ kolejarze zapowiadają wyremontowanie linii aż do Ostrołęki, stanie się to też idealną okazją do reaktywacji połączeń osobowych do Szczytna, a nawet do Olsztyna, Rucianego - Nidy i Pisza. Po kilkunastu latach wrócą pociągi. Wrócą także pasażerowie, którzy z pewnością po kilkunastu latach chętnie będą korzystać z atrakcyjnych połączeń na zmodernizowanej linii prowadzącej w bardzo atrakcyjny turystycznie region kraju.
Tymczasem zapraszam do obejrzenia krótkiego materiału TVP na temat powstającej w Chorzelach podstrefy gospodarczej oraz od dawna oczekiwanych planów powrotu pociągów Ostrołęka - Szczytno!Pozdrawiam

i z niecierpliwością oczekuję inauguracyjnego przejazdu w pociągu wspomnianej relacji! :-)